logo
Aktualności

Podręcznik coachingu godzenia życia zawodwego i rodznnego

 

 

Produktem fnalnym projektu Innowacyjne wykorzystanie coachingu do wspierania równowagi praca-rodzina jest interaktywny Podręcznik coachingu godzenia zycia zawodowego i rodzinnego. To podręcznik szkoleniowy, zbiór nowych narzędzi oraz wartościowe źródło informacji o tym, jak wspierać rodziców pracujących i niepracujących w godzeniu życia zawodowego i rodzinnego. To także praktyczny przewodnik dla wszystkich, którzy poszukują balansu pomiędzy rolami, jakie pełnią w swoim życiu osobistym i zawodowym.

 

Wydanie tej publikacji poprzedzone było ponad roczną pracą związana z testowaniem nowej usługi coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego. Rozbudowanym programem szkoleniowym objętych zostało w sumie 60 osób – 39 doradczyń i doradców zawodowych oraz 21 przedstawicielek działów human resources. Po szkoleniach wszystkie osoby uczestniczące w projekcie rozpoczęły pracę z rodzicami niepracującymi i pracującymi przy wykorzystaniu metody coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego. Ze wsparcia skorzystało 291 rodziców. Na podstawie wyników ewaluacji całego procesu testowania dopracowane zostały narzędzia i cała koncepcja usługi. Dzięki temu w Państwa ręce trafiają już sprawdzone rozwiązania, które można wykorzystać do aktywnego wsparcia rodziców w budowaniu przez nich równowagi między rolami, jakie pełnią w swoim życiu.

 

Podręcznik w wersji on-line będzie dostępny na naszej stronie internetowej od maja 2014. Jeżeli chcieliby Państwo otrzymać bezpłtny egzemplarz "Podręcznika coachingu gidzenia życia zawodowego i rodzinnego" lub indywidualny instruktaż wdrożenia usługi w Państwa firmie/instytucji* lub skorzystać z innych naszych usług (warsztaty, seminaria) zapraszamy do kontaktu.

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

12 411 05 26

 

* oferta dla małopolskich firm/instytucji lub firm/insytucji mających swój oddział na terenie województwa małopolskiego.

 


Mini audyt Work-Life Balance

 

 • Chcesz dokonać obiektywnej ocenyw jakim zakresie Twoja firma prowadzi politykę work-life balace?
 • Chcesz otrzymać informację zwrotną, w jakich obszarach firma stosuje skuteczne rozwiązania sprzyjające pogodzeniu życia zawodowego i prywatnego?
 • Chcesz  otrzymać propozycje rozwiązańw obszarze work-life balace, odpowiadają na potrzeby osób pracujących?
 • Chcesz otrzymać Podręcznik godzenia życia zawodowegoi rodzinnego, tj. zestaw narzędzi do wykorzystania przez dział HR oraz kadrę menedżerską, umożliwiających wspieranie osób pracującychw wypracowaniu własnych rozwiązań umożliwiających godzenie życia zawodowego i prywatnego?

 


Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej usługi mini audytu firmy, oferowanej w ramach projektu „Innowacyjne wykorzystanie coachingu dla wspierania równowagi praca-rodzina”. Audyt polega na wypełnieniu ankiety oceniającej politykę i rozwiązania stosowane przez firmę w obszarze work-life balace.W odpowiedzi na wypełnioną ankietę otrzymacie Państwo kompleksową ocenę, która identyfikować będzie już wypracowane i realizowane przez Państwa firmę standardy i rozwiązania w obszarze godzenia życia zawodowego i prywatnego. Informacja zwrotna obejmować będzie także rekomendacje zmian w tych obszarach, w ramach których możliwe jest wypracowanie nowych propozycji rozwiązań z zakresu work-life balance.  


Do skorzystania z oferty mini audytów zapraszamy firmy małopolskie lub firmy mające swój oddział na terenie województwa małopolskiego. Zapraszamy do kontaktu:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. 12 411 05 24

 


Bezpłatne warsztaty „NOWOCZESNE NARZĘDZIA ZARZĄDZANIA W PROCESIE KSZTAŁCENIA, ROZWOJU I PRZEKWALIFIKOWYWANIA OSÓB SZUKAJACYCH I ZMIENIAJĄCYCH PRACĘ”.


3 kwietnia 2014, godz. 09.00 - 16.00
Kraków* (hotel w centrum Krakowa)

Do udziału w warsztatach zapraszamy przede wszystkim osoby, które mają wpływ na kształtowanie polityki zatrudnienia i rozwoju na rynku pracy. Szczególnie zapraszamy doradców zawodowych i wszystkie osoby profesjonalnie zajmujące się kształceniem, rozwojem i przekwalifikowywaniem osób zmieniających lub szukających pracę.

 

Korzyści z udziału w warsztatach:

 • Zdobycie wiedzy na temat współczesnych potrzeb pracowników z uwzględnieniem różnic generacyjnych i związanych z tym wyzwań jakie mają dziś pracodawcy.
 • Zdobycie wiedzy na temat nowoczesnych narzędzi zarządzania - narzędzi coachingowych i narzędzi wspierających Work Life Balanced pozwalających na kształtowanie postawy samodzielności, pro-aktywności i zaangażowania w pracę u osób, które szukają bądź zmieniają pracę. 
 • Przećwiczenie wybranych narzędzi coachingowych i wspierających Work Life Balanced i doświadczenie na sobie ich działania, korzyści i ograniczeń jakie niesie ich stosowanie.  
 • Uświadomienie sobie znaczenia stosowania nowoczesnych narzędzi zarządzania – narzędzi coachingowych i narzędzi Work Life Balanced w procesie kształcenia, rozwoju czy przekwalifikowywania osób zmieniających i szukających pracę w lepszym ich przygotowaniu do pracy, która realizuje indywidualne potrzeby osobyi równocześnie spełnia potrzeby i oczekiwania  pracodawcy.
 • Otrzymanie interaktywnego "Podręcznika coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego". To nowoczesny, kompleksowy i prosty w użytkowaniu materiał kształtujący i rozwijający warsztat pracy, dostarczający niezbędnych treści, narzędzi i inspiracji z zakresu nowoczesnych metod zarządzania.


W programie warsztatów:

1. Prezentacja "Interaktywnego podręcznika coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego".


Prezentacja pierwszego w Polsce, kompleksowego materiału szkoleniowego, wzbogacającego warsztat pracy osób planujących rozwój pracowników w organizacji oraz osób zarządzających zespołami i kształtujących politykę zatrudnienia i rozwoju w firmie. To obszerny zbiór nowych narzędzi oraz wartościowe źródło informacji o tym, jak wspierać ludzi w harmonijnym łączeniu pełnionych ról osobistych i zawodowych. Na warsztatach każda osoba otrzyma egzemplarz podręcznika do własnego użytku.

2.  Wyzwania rynku pracy w związku ze zmieniającymi się potrzebami pracowników.

Przedstawienie zmian jakie zachodzą we współczesnym społeczeństwie i wynikające z tego różne potrzeby pracowników z uwzględnieniem różnic generacyjnych oraz wyzwania jakie w związku z tymi zmianami stoją dziś przed pracodawcami.

3.  Nowoczesne narzędzia stosowane w zarządzaniu.

Przedstawienie nowoczesnych narzędzi zarządzania - narzędzi coachingowych i narzędzi wspierających Work Life Balanced pozwalających na kształtowanie postawy samodzielności, pro-aktywności i zaangażowania w pracę u osób, które szukają bądź zmieniają pracę oraz przećwiczenie wybranych narzędzi i doświadczenie na sobie ich działania, korzyści i ograniczeń jakie niesie ich stosowanie.

4. Znaczenie nowoczesnych narzędzi zarządzania w procesie kształcenia, rozwoju i przekwalifikowywania osób zmieniających i szukających pracy.

Dyskusja na temat znaczenia stosowania nowoczesnych narzędzi coachingowych i narzędzi Work Life Balanced w procesie kształcenia, rozwoju czy przekwalifikowywania osób zmieniających i szukających pracę w lepszym ich przygotowaniu do znalezienia i podjęcia pracy, która realizuje indywidualne potrzeby osoby i równocześnie spełnia potrzeby i oczekiwania  pracodawcy.

Prowadząca warsztaty:
 
ALEKSANDRA KUŹNIAK – Strategic & Project Manager, Psycholog Zarządzania


Menadżer czerpiąca swoje doświadczenia z kierowania branżowymi organizacjami zawodowymi i grupą kapitałową firm biznesowych. Pracuje na co dzień z firmami i organizacjami wspierając je kompleksowo w zakresie zarządzania strategicznego i projektowego. Z pasją angażuje się we wszelkie działania usprawniające funkcjonowanie organizacji oraz wspiera menedżerów i właścicieli firm w ich skutecznym działaniu i rozwoju osobistym i zawodowym pracując jako coach i mentor. Aktywnie działa na rzecz profesjonalizacji rynku pracy i wdrażania rozwiązań zapewniających Work Life Balanced. Z wykształcenia psycholog zarządzania o specjalności: zarządzanie zmianą. Prywatnie miłośniczka piękna, kotów i dalekich podróży. Kinomaniaczka. Pasjonatka spotkań i rozmowy z drugim człowiekiem.

SPECJALIZACJA ZAWODOWA:

-  Kreowanie polityki i kierunków rozwoju organizacji
-  Planowanie i zarządzanie strategiczne
-  Zarządzanie projektami
-  Ewaluacja projektów rozwojowych
-  Szkolenia z zakresu zarządzania i rozwoju kompetencji menedżerskich
-  Szkolenia z zakresu rozwoju kompetencji trenerskich (train the trainers)
-  Warsztaty rozwoju osobistego i zawodowego
-  Coaching menedżerski (execiutive coaching) i kariery (career coaching)
-  Coaching rozwoju osobistego i zawodowego (personal&professional development coaching)
-  Coaching godzenia życia osobistego i zawodowego (work life balanced coaching)
-  Mentoring

CZYTAJ WIĘCEJ: pl.linkedin.com/pub/aleksandra-kuźniak/47/299/743/


*   *   *

Zgłoszenia: telefonicznie 12 411 05 24 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 24.03.2014.

 

pobierz formularz zgłoszeniowy >>>

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dla osób mieszkających poza Krakowem możliwość zwrotu kosztów przejazdu.

Oferta skierowana do osób, które do tej pory nie brały udziału w projekcie "Innowacyjne wykorzystanie coachingu do wspierania równowagi praca-rodzina".
 

 

* Seminarium odbędzie się w hotelu „Wyspiański”(ul. Westerplatte 15) lub w hotelu Amadeus (ul. Mikołajska 20), w zależności od dostępności sali konferencyjnej.


 


Bezpłatne warsztaty „NOWOCZESNE NARZĘDZIA ZARZĄDZANIA W PROCESIE KREOWANIA POLITYKI ZATRUDNIENIA I ROZWOJU PRACOWNIKÓW W ORGANIZACJI”

 

26 marca 2014, godz. 09.00 - 16.00

Kraków, hotel Wyspiański (ul. Westerplatte 15)

 

Do udziału w warsztatach zapraszamy przede wszystkim osoby, które są odpowiedzialne za kształtowanie polityki zatrudnienia i rozwoju w firmach i organizacjach. Szczególnie zapraszamy osoby zarządzające w firmach,  menedżerów i pracowników działów HR oraz osoby zarządzające zespołami pracowników.

 

Korzyści z udziału w warsztatach:

 •  Zdobycie wiedzy na temat współczesnych potrzeb pracowników z uwzględnieniem różnic generacyjnych.
 •  Zdobycie wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań stosowanych w zarządzaniu - narzędzi coachingowych i narzędzi wspierających Work Life Balanced.
 • Przećwiczenie wybranych narzędzi coachingowych i wspierających Work Life Balanced i doświadczenie na sobie ich działania, korzyści i ograniczeń jakie niesie ich stosowanie.
 •  Uświadomienie sobie znaczenia stosowania nowoczesnych narzędzi coachingowych i narzędzi Work Life Balanced w kształtowaniu polityki zatrudnienia i rozwoju wspierającej lojalność, zaangażowanie oraz wzrost motywacji pracowników do pracy.

 

W programie warsztatów:

 

                1. Prezentacja "Interaktywnego podręcznika coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego"

Prezentacja pierwszego w Polsce, kompleksowego materiału szkoleniowego, wzbogacającego warsztat pracy osób planujących rozwój pracowników w organizacji oraz osób zarządzających zespołami i kształtujących politykę zatrudnienia i rozwoju w firmie. To obszerny zbiór nowych narzędzi oraz wartościowe źródło informacji o tym, jak wspierać ludzi w harmonijnym łączeniu pełnionych ról osobistych i zawodowych. Na warsztatach każda osoba otrzyma egzemplarz podręcznika do własnego użytku.

 

2. Współczesne potrzeby pracowników

Przedstawienie zmian jakie zachodzą we współczesnym społeczeństwie i wynikające
z tego różne potrzeby pracowników z uwzględnieniem różnic generacyjnych.

 

3. Nowoczesne narzędzia stosowane w zarządzaniu

Przedstawienie nowoczesnych rozwiązań stosowanych w zarządzaniu - narzędzia coachingowe i narzędzia wspierające Work Life Balanced oraz przećwiczenie wybranych narzędzi i doświadczenie na sobie ich działania, korzyści i ograniczeń jakie niesie ich stosowanie.

 

4. Znaczenie nowoczesnych narzędzi zarządzania w kreowaniu skutecznej i dostosowanej do potrzeb pracowników polityki zatrudnienia i rozwoju

Dyskusja na temat znaczenia stosowania nowoczesnych narzędzi coachingowych
i narzędzi Work Life Balanced w kształtowaniu u pracowników postawy lojalności wobec firmy, zwiększenia motywacji do pracy i większego ich zaangażowania w rozwój firmy.

 

Prowadząca warsztaty:

ALEKSANDRA KUŹNIAK– Strategic & Project Manager, Psycholog Zarządzania

Menadżerczerpiąca swoje doświadczenia z kierowania branżowymi organizacjami zawodowymi i grupą kapitałową firm biznesowych. Pracuje na co dzień z firmami i organizacjami wspierając je kompleksowo w zakresie zarządzania strategicznego i projektowego. Z pasją angażuje się we wszelkie działania usprawniające funkcjonowanie organizacji oraz wspiera menedżerów i właścicieli firm w ich skutecznym działaniu i rozwoju osobistym i zawodowym pracując jako coach i mentor. Aktywnie działa na rzecz profesjonalizacji rynku pracy i wdrażania rozwiązań zapewniających Work Life Balanced. Z wykształcenia psycholog zarządzania o specjalności: zarządzanie zmianą.Prywatnie miłośniczka piękna, kotów i dalekich podróży. Kinomaniaczka. Pasjonatka spotkań i rozmowy z drugim człowiekiem.

 

SPECJALIZACJA ZAWODOWA:

 • Kreowanie polityki i kierunków rozwoju organizacji
 • Planowanie i zarządzanie strategiczne
 • Zarządzanie projektami
 • Ewaluacja projektów rozwojowych
 • Szkolenia z zakresu zarządzania i rozwoju kompetencji menedżerskich
 • Szkolenia z zakresu rozwoju kompetencji trenerskich (train the trainers)
 • Warsztaty rozwoju osobistego i zawodowego
 • Coaching menedżerski (execiutive coaching) i kariery (career coaching)
 • Coaching rozwoju osobistego i zawodowego (personal&professional development coaching)
 • Coaching godzenia życia osobistego i zawodowego (work life balanced coaching)
 • Mentoring


CZYTAJ WIĘCEJ: pl.linkedin.com/pub/aleksandra-kuźniak/47/299/743/

 

*   *   *

 

Zgłoszenia: telefonicznie 12 411 05 24 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 17.03.2014.

pobierz >>> formularz zgłoszeniowy

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dla osób mieszkających poza Krakowem możliwość zwrotu kosztów przejazdu.

 

Oferta skierowana do osób, które do tej pory nie brały udziału w projekcie "Innowacyjne wykorzystanie coachingu do wspierania równowagi praca-rodzina".

 


BEZPŁATNE WARSZTATY

"Coaching Work Life Balance - innowacyjne narzędzie w zarządzaniu zasobami ludzkimi”

6 marca 2014 r., w godz. 10.00 – 15.00, Kraków – Hotel Amadeus, ul. Mikołajska 20

 

Zapraszamy pracowników działów kadr i HR, osoby zarządzające zespołami pracowników oraz wszystkich odpowiedzialnych za kształtowanie polityki zatrudnienia oraz rozwiązań przyjaznych pracownikom w firmach i organizacjach, do udziału w warsztatach dotyczących wykorzystania coachingu Work Life Balance w codziennej pracy.

 

Podczas praktycznych warsztatów poznasz nową metodę pracy z ludźmi, przećwiczysz przykładowe narzędzia coachingowe i dowiesz się jakie są możliwości zastosowania coachingu Work Life Balance w Twojej codziennej pracy. Udział w spotkaniu to szansa na zdobycie praktycznej wiedzy oraz inspiracji do rozwoju zawodowego i osobistego.

 

Co zyskasz biorąc udział w warsztatach?

 • Jako jedna z pierwszych osób w Polsce otrzymasz interaktywny "Podręcznik coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego". To nowoczesny, kompleksowy i prosty w użytkowaniu materiał kształtujący i rozwijający Twój warsztat pracy, dostarczający Ci niezbędnych treści, narzędzi i inspiracji
 • Zdobędziesz nowe kompetencje z zakresu pracy indywidualnej oraz grupowej, dzięki którym będziesz mogła/mógł oferować osobom napotykającym na trudnościw obszarze godzenia życia zawodowego i osobistego kompleksowe wsparcie.
 • poznasz nowe rozwiązania w zakresie kształtowania polityki zatrudnienia wpływającej na lojalność, zaangażowanie oraz wzrost motywacji pracowników, zwłaszcza tych będących rodzicami.

 

W programie:

1. Prezentacja "Interaktywnego podręcznika coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego"

Zaprezentujemy pierwszy w Polsce, kompleksowy, praktyczny materiał wzbogacający warsztat pracy doradcy zawodowego, pracownika HR, osoby zarządzającej zespołami. To obszerny podręcznik szkoleniowy, zbiór nowych narzędzi oraz wartościowe źródło informacji o tym, jak wspierać ludzi w harmonijnym łączeniu ról osobistych i zawodowych. Na warsztatach otrzymasz egzemplarz podręcznika do własnego użytku.

2. Przykładowe narzędzia coachingowe
Pod okiem doświadczonego, certyfikowanego coacha doświadczysz pracy metodami coachingowymi, które nadal będziesz mógł stosować przy pomocy podręcznika.

3. Nowe metody w codziennej pracy z ludźmi

W trakcie warsztatu przedyskutujesz możliwość wdrożenia nowych rozwiązań w swojej pracy. Otrzymasz instruktaż wdrożenia metody w Twoim miejscu pracy.

 

Prowadzący:

Jolanta Nosal -psycholog (Uniwersytet Jagielloński), Coach – Professional Certified Coach, Erickson Certified Professional Coach, trener i doradca zawodowy. Od 19 lat pracuje z ludźmi. Prowadzi szkolenia z doradztwa zawodowego i coachingu, treningi rozwoju osobistego i zawodowego, a także zajmuje się doradztwem personalnym i kariery.
 

Aleksandra Błaszczyk - coach, pracuje w firmie informatycznej w dziale HR. Zajmuję się szkoleniami i rozwojem pracowników. Dba również o ich work-life balance, oferując coaching w tym obszarze. Założycielka portalu I like coaching, na którym opisuje swoje doświadczenia związane z coachingiem i zmianami, jakie ta metoda wprowadza w jej życiu.

 

Zgłoszenia: telefoniczne 12 294 06 03; 666 343 006 lub mailowe: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Zgłoszenia przyjmowane są do 3 marca br. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. O przyjęciu zgłoszenia decyduje spełnienie kryterium wskazanego w adresatach warsztatów oraz kolejność zgłoszeń. W przypadku zgłoszeń więcej niż 3 osób z jednej firmy, organizator zastrzega sobie, iż kolejne osoby zostaną przyjęte wyłącznie pod warunkiem posiadania wolnych miejsc na warsztatach do końca terminu rekrutacji.

 

 


 

 

BEZPŁATNE WARSZTATY

„ZARZĄDZANIE ZMIANĄ W ORGANIZACJI - NARZĘDZIA PLANOWANIA I KOMUNIKACJA W PROCESIE ZMIANY”

27 lutego 2014, godz. 09.00 - 16.00

Kraków, hotel Wyspiański (ul. Westerplatte 15)

 

Zapraszamy doradców zawodowych, pracowników działów HR, osoby zarządzające zespołami pracowników oraz wszystkich odpowiedzialnych za kształtowanie polityki zatrudnienia oraz rozwiązań przyjaznych pracownikom w firmach i organizacjach, do udziału w warsztatach „ZARZĄDZANIE ZMIANĄ W ORGANIZACJI - NARZĘDZIA PLANOWANIA I KOMUNIKACJA W PROCESIE ZMIANY”.

 

Co zyskasz biorąc udział w warsztatach?

 • zdobędziesz wiedzę dotyczącą psychologii wprowadzania zmiany i narzędzi zarządzania zmianą w organizacji;
 • przećwiczysz umiejętności planowania skutecznych zmian organizacyjnych;
 • poznasz i przećwiczysz zasad zarządzania komunikacją w procesie zmiany.
 • jako jedna z pierwszych osób w Polsce otrzymasz interaktywny "Podręcznik coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego" - nowoczesny,   kompleksowy i prosty w użytkowaniu materiał kształtujący i rozwijający Twój warsztat pracy, dostarczający Ci niezbędnych treści, narzędzi i inspiracji, w tym także z zakresu zarządzania zmianą.

 

W programie:

1. Prezentacja "Interaktywnego podręcznika coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego"

Zaprezentujemy pierwszy w Polsce, kompleksowy, praktyczny materiał wzbogacający warsztat pracy doradcy zawodowego, pracownika HR, osoby zarządzającej zespołami. To obszerny podręcznik szkoleniowy, zbiór nowych narzędzi oraz wartościowe źródło informacji o tym, jak wspierać ludzi w harmonijnym łączeniu ról osobistych i zawodowych. Na warsztatach otrzymasz egzemplarz podręcznika do własnego użytku.

2. Psychologia zmiany organizacyjnej

Omówione zostaną podstawowe zjawiska towarzyszące wdrażaniu zmian – dynamika zmiany i przewidywanie reakcji na zmiany – dlaczego tak często napotykamy na opór i czy da się go przewidzieć?

3. Zarządzanie zmianą

Przedstawione zostaną etapy wdrażania i przegląd podstawowych narzędzi, które mogą być pomocne w analizowaniu sytuacji wyjściowej i zaplanowaniu skutecznych działań wdrożeniowych;

4. Zarządzanie komunikacją w procesie zmiany

Odpowiemy na pytania: co mówić, kiedy i do kogo? W jakiej formie i kto powinien przekazywać kluczowe dla zmiany informacje?

 

Prowadząca:

Dagmara Kanik - Kłoczko - psycholog (specjalizacja: zarządzanie i innowacja), trener, coach.

Od 11 lat specjalizuje się w wspieraniu osób, zespołów i organizacji w zakresie doskonalenia procesów zarządzania i kompetencji menedżerskich, budowania efektywnych zespołów, rozwijania umiejętności komunikacyjnych, zarządzania konfliktami i zarządzania zmianą osobistą i organizacyjną. Pracuje jako trener, konsultant i coach.

Doświadczenie zdobywała pracując zarówno z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym, kadrą pedagogiczną i jednostkami szkolno-opiekuńczymi, organizacjami pozarządowymi a także w licznych programach dla pracowników i kadry zarządzającej jednostek administracji samorządowej. Obecnie najczęściej pracuje jako konsultant i trener dla klientów biznesowych (m.in. dla, Polkomtel S.A., Żywiec Zdrój S. A., Ericpol Telecom, IMPEL S.A., Saint Gobain Glass Polska, Black Red White, Prografix Sp. z o. o., Statoil, Wojas Trade, Sanitec Koło sp. z o. o, Grupa Ożarów S.A. itp).

Prowadziła też wykłady i projekty szkoleniowe z zakresu psychologii biznesu, zarządzania i public relations, dla studentów uczelni wyższych (m.in. Uniwersytet Jagielloński, Wyższa Szkoła Europejska im Tischnera w Krakowie, Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu, Uniwersytet Śląski, Collegium Civitas, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, Akademia Leona Koźmińskiego).

 

Zgłoszenia: telefonicznie 12 411 05 24 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 17.02.2014.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dla osób mieszkających poza Krakowem możliwość zwrotu kosztów przejazdu.

Oferta skierowana do osób, które do tej pory nie brały udziału w projekcie "Innowacyjne wykorzystanie coachingu do wspierania równowagi praca-rodzina".

 

>>> formularz zgłoszeniowy

>>> pobierz ofertę w pdf

 


 

BEZPŁATNE WARSZTATY „ZARZĄDZANIE ZMIANĄ W ORGANIZACJI - NARZĘDZIA PLANOWANIA I KOMUNIKACJA W PROCESIE ZMIANY”

30 stycznia 2014, godz. 09.00 - 16.00

Kraków, hotel Amadeus (ul. Mikołajska 20)

 

Zapraszamy doradców zawodowych, pracowników działów HR, osoby zarządzające zespołami pracowników oraz wszystkich odpowiedzialnych za kształtowanie polityki zatrudnienia oraz rozwiązań przyjaznych pracownikom w firmach i organizacjach, do udziału w warsztatach „ZARZĄDZANIE ZMIANĄ W ORGANIZACJI - NARZĘDZIA PLANOWANIA I KOMUNIKACJA W PROCESIE ZMIANY”.

 

Co zyskasz biorąc udział w warsztatach?

 • zdobędziesz wiedzę dotyczącą psychologii wprowadzania zmiany i narzędzi zarządzania zmianą w organizacji;
 • przećwiczysz umiejętności planowania skutecznych zmian organizacyjnych;
 • poznasz i przećwiczysz zasad zarządzania komunikacją w procesie zmiany.
 • jako jedna z pierwszych osób w Polsce otrzymasz interaktywny "Podręcznik coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego" - nowoczesny,   kompleksowy i prosty w użytkowaniu materiał kształtujący i rozwijający Twój warsztat pracy, dostarczający Ci niezbędnych treści, narzędzi i inspiracji, w tym także z zakresu zarządzania zmianą.

 

W programie:

1. Prezentacja "Interaktywnego podręcznika coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego"

Zaprezentujemy pierwszy w Polsce, kompleksowy, praktyczny materiał wzbogacający warsztat pracy doradcy zawodowego, pracownika HR, osoby zarządzającej zespołami. To obszerny podręcznik szkoleniowy, zbiór nowych narzędzi oraz wartościowe źródło informacji o tym, jak wspierać ludzi w harmonijnym łączeniu ról osobistych i zawodowych. Na warsztatach otrzymasz egzemplarz podręcznika do własnego użytku.

2. Psychologia zmiany organizacyjnej

Omówione zostaną podstawowe zjawiska towarzyszące wdrażaniu zmian – dynamika zmiany i przewidywanie reakcji na zmiany – dlaczego tak często napotykamy na opór i czy da się go przewidzieć?

3. Zarządzanie zmianą

Przedstawione zostaną etapy wdrażania i przegląd podstawowych narzędzi, które mogą być pomocne w analizowaniu sytuacji wyjściowej i zaplanowaniu skutecznych działań wdrożeniowych;

4. Zarządzanie komunikacją w procesie zmiany

Odpowiemy na pytania: co mówić, kiedy i do kogo? W jakiej formie i kto powinien przekazywać kluczowe dla zmiany informacje?

 

Prowadząca:

Dagmara Kanik - Kłoczko - psycholog (specjalizacja: zarządzanie i innowacja), trener, coach.

Od 11 lat specjalizuje się w wspieraniu osób, zespołów i organizacji w zakresie doskonalenia procesów zarządzania i kompetencji menedżerskich, budowania efektywnych zespołów, rozwijania umiejętności komunikacyjnych, zarządzania konfliktami i zarządzania zmianą osobistą i organizacyjną. Pracuje jako trener, konsultant i coach.

Doświadczenie zdobywała pracując zarówno z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym, kadrą pedagogiczną i jednostkami szkolno-opiekuńczymi, organizacjami pozarządowymi a także w licznych programach dla pracowników i kadry zarządzającej jednostek administracji samorządowej. Obecnie najczęściej pracuje jako konsultant i trener dla klientów biznesowych (m.in. dla, Polkomtel S.A., Żywiec Zdrój S. A., Ericpol Telecom, IMPEL S.A., Saint Gobain Glass Polska, Black Red White, Prografix Sp. z o. o., Statoil, Wojas Trade, Sanitec Koło sp. z o. o, Grupa Ożarów S.A. itp).

Prowadziła też wykłady i projekty szkoleniowe z zakresu psychologii biznesu, zarządzania i public relations, dla studentów uczelni wyższych (m.in. Uniwersytet Jagielloński, Wyższa Szkoła Europejska im Tischnera w Krakowie, Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu, Uniwersytet Śląski, Collegium Civitas, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, Akademia Leona Koźmińskiego).

 

Zgłoszenia: telefonicznie 12 411 05 24 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 23.01.2014.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dla osób mieszkających poza Krakowem możliwość zwrotu kosztów przejazdu.

Oferta skierowana do osób, które do tej pory nie brały udziału w projekcie "Innowacyjne wykorzystanie coachingu do wspierania równowagi praca-rodzina".

 

>>> formularz zgłoszeniowy

>>> pobierz ofertę w pdf

 


 

BEZPŁATNE WARSZTATY „ZARZĄDZANIE ZMIANĄ – TRUDNE ROZMOWY I ANALIZA WŁASNYCH PRZYPADKÓW”

31 stycznia 2014, godz. 09.00 - 16.00

Kraków, hotel Amadeus (ul. Mikołajska 20)

 

Zapraszamy doradców zawodowych, pracowników działów HR, osoby zarządzające zespołami pracowników oraz wszystkich odpowiedzialnych za kształtowanie polityki zatrudnienia oraz rozwiązań przyjaznych pracownikom w firmach i organizacjach, do udziału w warsztatach „„ZARZĄDZANIE ZMIANĄ – TRUDNE ROZMOWY I ANALIZA WŁASNYCH PRZYPADKÓW”

 

Co zyskasz biorąc udział w warsztatach?

 • poznasz i przećwiczysz wybrane narzędzia komunikacyjne ułatwiające radzenie sobie z wątpliwościami, obiekcjami oraz zachowaniami oporowymi wobec zmiany w organizacji;
 • zwiększysz umiejętności analizy problemowych sytuacji związanych z zarządzaniem zmianą;
 • będziesz mieć możliwość skorzystania z konsultacji trenera i pozostałych członków grupy w analizie i wypracowaniu strategii działania w indywidualnych przypadkach zarządzania zmianą we własnej organizacji.
 • jako jedna z pierwszych osób w Polsce otrzymasz interaktywny "Podręcznik coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego" -  nowoczesny, kompleksowy i prosty w użytkowaniu materiał kształtujący i rozwijający Twój warsztat pracy, dostarczający Ci niezbędnych treści, narzędzi i inspiracji, w tym także z zakresu zarządzania zmianą.

 

W programie:

1. Prezentacja "Interaktywnego podręcznika coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego"

 

Zaprezentujemy pierwszy w Polsce, kompleksowy, praktyczny materiał wzbogacający warsztat pracy doradcy zawodowego, pracownika HR, osoby zarządzającej zespołami. To obszerny podręcznik szkoleniowy, zbiór nowych narzędzi oraz wartościowe źródło informacji o tym, jak wspierać ludzi w harmonijnym łączeniu ról osobistych i zawodowych. Na warsztatach otrzymasz egzemplarz podręcznika do własnego użytku.

 

2. Przyczyny powstawania i eskalowania oporu wobec zmiany, typy i objawy zachowań oporowych w organizacji i zespole;

 

3. Trudne rozmowy w procesie zmiany - reagowanie na obiekcje i opór – podstawowe zasady komunikacyjne;

 

4. Diagnoza systemowa w planowaniu skutecznej zmiany – analiza przypadków planowanych zmian/trudnych sytuacji związanych ze zmianą, wniesionych przez uczestników - wsparcie grupy i trenera w tworzeniu indywidualnych strategii działania i rozwiązań.

 

Prowadząca:

Dagmara Kanik - Kłoczko - psycholog (specjalizacja: zarządzanie i innowacja), trener, coach.

Od 11 lat specjalizuje się w wspieraniu osób, zespołów i organizacji w zakresie doskonalenia procesów zarządzania i kompetencji menedżerskich, budowania efektywnych zespołów, rozwijania umiejętności komunikacyjnych, zarządzania konfliktami i zarządzania zmianą osobistą i organizacyjną. Pracuje jako trener, konsultant i coach.

Doświadczenie zdobywała pracując zarówno z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym, kadrą pedagogiczną i jednostkami szkolno- opiekuńczymi, organizacjami pozarządowymi a także w licznych programach dla pracowników i kadry zarządzającej jednostek administracji samorządowej. Obecnie najczęściej pracuje jako konsultant i trener dla klientów biznesowych (m.in. dla, Polkomtel S.A., Żywiec Zdrój S. A., Ericpol Telecom, IMPEL S.A., Saint Gobain Glass Polska, Black Red White, Prografix Sp. z o. o., Statoil, Wojas Trade, Sanitec Koło sp. z o. o, Grupa Ożarów S.A. itp).

Prowadziła też wykłady i projekty szkoleniowe z zakresu psychologii biznesu, zarządzania i public relations, dla studentów uczelni wyższych (m.in. Uniwersytet Jagielloński, Wyższa Szkoła Europejska im Tischnera w Krakowie, Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu, Uniwersytet Śląski, Collegium Civitas, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, Akademia Leona Koźmińskiego).

 

Zgłoszenia: telefonicznie 12 411 05 24 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 23.01.2014.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dla osób mieszkających poza Krakowem możliwość zwrotu kosztów przejazdu.

Oferta skierowana do osób, które do tej pory nie brały udziału w projekcie "Innowacyjne wykorzystanie coachingu do wspierania równowagi praca-rodzina".

 

 

>>> formularz zgłoszeniowy

>>> pobierz ofertę w pdf

 

 


 

Bezpłatne warsztaty "Coaching Work Life Balance - innowacyjne metody pracy"

 

Zapraszamy doradców zawodowych, pracowników działów HR, osoby zarządzające zespołami pracowników oraz wszystkich odpowiedzialnych za kształtowanie polityki zatrudnienia oraz rozwiązań przyjaznych pracownikom w firmach i organizacjach, do udziału w warsztatach dotyczących wykorzystania coachingu Work Life Balance w codziennej pracy.

 

Podczas praktycznych warsztatów poznasz nową metodę pracy z ludźmi, przećwiczysz przykładowe narzędzia coachingowe i dowiesz się jakie są możliwości zastosowania coachingu Work Life Balance w Twojej codziennej pracy. Udział w spotkaniu to szansa na zdobycie praktycznej wiedzy oraz inspiracji do rozwoju zawodowego i osobistego.

 

Co zyskasz biorąc udział w warsztatach?

 • Jako jedna z pierwszych osób w Polsce otrzymasz interaktywny "Podręcznik coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego". To nowoczesny, kompleksowy i prosty w użytkowaniu materiał kształtujący i rozwijający Twój warsztat pracy, dostarczający Ci niezbędnych treści, narzędzi i inspiracji
 • Zdobędziesz nowe kompetencje z zakresu pracy indywidualnej oraz grupowej, dzięki którym będziesz mogła/mógł oferować osobom napotykającym na trudnościw obszarze godzenia życia zawodowego i osobistego kompleksowe wsparcie.
 • Jeśli zajmujesz się doradztwem zawodowym lub innymi formami aktywizacji zawodowej rodziców, podniesiesz swoje umiejętności w zakresie planowania oraz wdrażania planu ukierunkowanego na podjęcie oraz utrzymanie zatrudnienia przez rodzica, przy równoczesnym zachowaniu przez niego harmonii pomiędzy sferą zawodową i rodzinną.
 • Jeśli jesteś osobą pracującą w dziale human resources lub bezpośrednio zarządzasz pracownikami poznasz nowe rozwiązania w zakresie kształtowania polityki zatrudnienia wpływającej na lojalność, zaangażowanie oraz wzrost motywacji pracowników, zwłaszcza tych będących rodzicami.

 

W programie:

1. Prezentacja "Interaktywnego podręcznika coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego"

Zaprezentujemy pierwszy w Polsce, kompleksowy, praktyczny materiał wzbogacający warsztat pracy doradcy zawodowego, pracownika HR, osoby zarządzającej zespołami. To obszerny podręcznik szkoleniowy, zbiór nowych narzędzi oraz wartościowe źródło informacji o tym, jak wspierać ludzi w harmonijnym łączeniu ról osobistych i zawodowych. Na warsztatach otrzymasz egzemplarz podręcznika do własnego użytku.

2. Przykładowe narzędzia coachingowe
Pod okiem doświadczonego, certyfikowanego coacha doświadczysz pracy metodami coachingowymi, które nadal będziesz mógł stosować przy pomocy podręcznika.

3. Nowe metody w codziennej pracy z ludźmi

W trakcie warsztatu przedyskutujesz możliwość wdrożenia nowych rozwiązań w swojej pracy. Otrzymasz instruktaż wdrożenia metody w Twoim miejscu pracy.

 

Prowadzący:

Jolanta Nosal -psycholog (Uniwersytet Jagielloński), Coach – Professional Certified Coach, Erickson Certified Professional Coach, trener i doradca zawodowy. Od 19 lat pracuje z ludźmi. Prowadzi szkolenia z doradztwa zawodowego i coachingu, treningi rozwoju osobistego i zawodowego, a także zajmuje się doradztwem personalnym i kariery.
 

Aleksandra Błaszczyk - coach, pracuje w firmie informatycznej w dziale HR. Zajmuję się szkoleniami i rozwojem pracowników. Dba również o ich work-life balance, oferując coaching w tym obszarze. Założycielka portalu I like coaching, na którym opisuje swoje doświadczenia związane z coachingiem i zmianami, jakie ta metoda wprowadza w jej życiu.

 

Termin: 19 grudnia 2013, godz. 10.00 - 15.00  UWAGA!! Brak wolnych miejsc!!

Termin: 20 grudnia, godz. 10.00 - 15.00

 

Miejsce: Kraków, Hotel Qubus, ul. Nadwiślańska 6

 

Zgłoszenia: telefonicznie 12 411 05 24 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 16.12.2013.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dla osób z poza Krakowa możliwość zwrotu kosztów dojazdu.

Oferta skierowana do osób z Małopolski, które do tej pory nie brały udziału w projekcie "Innowacyjne wykorzystanie coachingu do wspierania równowagi praca-rodzina".

 

>>> formularz zgłoszeniowy

>>> pobierz ofertę w pdf

 

 


 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI PROJEKTU:                                                                                                                                 

 

alt           alt              alt         

 

alt

 

PARTNERZY WSPIERAJĄCY:

 

 

 

alt